העולם עבר לקדמה טכנולוגית, כולם כבר מחוברים באופן קבוע לטלפון החכם, כולם נהנים מיתרונות הסחר הדיגיטלי, כולם מתכתבים בוואצ אפ ומנהלים קשרי חברות דרך הפייסבוק, אז למה שלא תעברו להשתמש גם בחשבונית הדיגיטלית?

החל משנת 2004 החשבונית הדיגיטלית מאושרת על ידי רשויות המס וקבילה מבחינה חוקית. גם אם אתם עסק קטן, השימוש בחשבוניות מנייר נראה אנכרוניסטי ומיושן ופוגע בתדמית שלכם כבית עסק עדכני וחדשני. אז אם עדיין לא עברתם לחשבונית דיגיטלית,  כל היתרונות של החשבונית הדיגיטלית ודאי יצליחו לשכנע להצטרף אל מאות אלפי בעלי העסקים אשר כבר משתמשים בחשבוניות הדיגיטליות.

מה זה חשבונית דיגיטלית ועוד מושגים שכדאי להכיר 

החוק מחייב כל בעל עסק, מלבד עוסק פטור להוציא חשבונית בעת ביצוע כל עסקה. בשפה המקצועית היא נקראת חשבונית מס. החשבונית היא מסמך חוקי המתעד את פרטי העסקה, את המוצר או את השירות שמכר בעל העסק ללקוח, את המחיר ואת הכמות.

החוק מחייב לרשום על כל חשבונית את הפרטים הבאים: תאריך עסקה, פרטי העסק, מספר סידורי, מספר התיק במע"מ , שם הלקוח, תיאור המוצר ואת סכום הכסף ששולם עבור העסקה.

החשבונית משמשת כהוכחה לביצוע עסק בפני רשויות המס. המעקב אחרי החשבוניות מאפשר לרשויות המס לעקוב אחרי גובה המחזור השנתי ומהווה בסיס לחישוב גובה שיעור המס שעל בעל העסק לשלם.

חשבונית דיגיטלית היא חשבונית שאינה מודפסת על דף נייר. במקום חשבונית מנייר, מקבל הלקוח קובץ ממוחשב. בשפה המקצועית לחשבונית הדיגיטלית יש שמות נוספים כמו חשבונית אלקטרונית, חשבונית ממוחשבת או חשבונית ירוקה.

על החשבונית הממוחשבת חלים כל החוקים של ניהול ספרים ועליה לכלול את כל הפרטים, בדיוק כמו החשבונית מנייר.

ההבדל המהותי בין החשבונית מנייר לחשבונית הדיגיטלית הנשלחת באמצעות דוא"ל הוא בחתימה האלקטרונית. בעוד שבחשבונית מנייר יכול בעל העסק לחתום חתימה פיזית, בחשבונית הדיגיטלית יש לחתום בחתימה דיגיטלית.

החתימה הדיגיטלית, או בשמה הנוסף, חתימה אלקטרונית, היא קוד דיגיטלי מוצפן וייחודי, קוד אשר מזהה את בעל הקוד. את החתימה יש לצרף לקובץ הממוחשב כדי לאמת וליצור זיקה בין בעל החשבונית לבין בעל העסק.

חשבונית דיגיטלית – חשבונית אחת, שבעה יתרונות!

חשבונית דיגיטלית חוסכת זמן וכסף ולעולם היא אינה הולכת לאיבוד. כאשר אתם שולחים חשבונית מנייר עליכם לרכוש מעטפות, בולים, להכניס את החשבונית למעטפה, להגיע אל תיבת הדואר הקרובה, לשלשל ולשלוח אותה. לא אחת החשבונית אינה מגיעה ליעדה ואתם נדרשים להוציא עותק נאמן למקור ולהתחיל שוב את התהליך מחדש.

בעולם הדיגיטלי אין צורך, בנייר, בקלסרים ובמקומות אחסון כדי לשמור ולתעד את כל החשבוניות שהנפקתם. באמצעות תוכנה יעילה לשליחת החשבוניות באינטרנט תוכלו בקליק אחד, בקלות ובמהירות לשלוח את החשבוניות לכל מקום בישראל או בעולם.

 חשבונית דיגיטלית חוסכת לכם כסף. נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי השימוש בחשבונית הממוחשבת חוסך עד לשמונים אחוז מהעלויות של שליחת חשבונית באופן ידני. אין צורך להזמין פנקסי קבלות מבתי הדפוס ולשלם על הוצאות הדפוס, אין צורך לרכוש מעטפות או בולים ולבזבז זמן יקר על כל התהליך של שליחת חשבונית מנייר.

את החשבונית אפשר לשלוח מכל מקום שבו יש חיבור לרשת האינטרנט, בארץ ובעולם, באמצעות מחשב נייד, טאבלט או סמארטפון.

רשות המיסים דורשת מבעלי העסקים לשמור את החשבוניות עד לתקופה של שבע שנים  לאחור ומטילה קנסות על אובדן החשבונית. אם אתם משתמשים בחשבונית אלקטרונית, אף חשבונית לא תאבד לכם. אינכם צריכים לנבור בפנקסים ישנים כדי למצוא את החשבונית האבודה. כל החשבוניות מקוטלגות ומסודרות בתוכנה מיוחדת וזמינות בכל רגע נתון.

השימוש בחשבוניות דיגיטליות מקל על התקשורת עם רואה החשבון או מנהל החשבונות שלכם. לא תצטרכו לאסוף את כל החשבוניות, לשמור אותן ולהעביר אותן לרואה החשבון . כל החשבוניות נמצאות בתוכנה, הן זמינות לרואה החשבון בכל שעה, ואם הוא יצטרך, הוא יוכל להדפיס אותן אצלו במשרד.

השימוש בחשבונית אלקטרונית תורמת למיתוג של החברה או בית העסק. השימוש בטכנולוגיה המתקדמת ממתג אתכם כבית עסק יוקרתי עדכני ומתקדם.

לסיכום, בכל חודש יותר ויותר בעלי עסקים משתמשים בחשבונית הדיגיטלית. אין צורך באיש מחשבים צמוד כדי להשתמש בחשבוניות אלו, כל בעל עסק, גם אם
אין לו ידע רחב בהפעלת מחשב יכול ליהנות מכל היתרונות של השימוש בחשבוניות הדיגיטליות.