"מדריך
אם החלטתם לוותר על תלוש משכורת חודשי, על השקעה של כישרון ושעות רבות למערכת שמשתמשת בכם ליצירת רווח, אך לא מתחלקת אתכם ברווחים, להגדיל ראש ולצאת לדרך עצמאית, קבלו ברכות!
אבל רגע לפני שאתם מקימים את העסק החדש, כדאי לכם לקחת נשימה ארוכה ולהכיר את כל השלבים והדרישות החוקיות שעליכם לבצע במהלך הקמת העסק החדש ובניהולו השוטף.
קרא עוד
"החזריהמחוקק קבע כי כל אזרח עובד חייב לשלם מס הכנסה בהתאם לגובה הכנסתו. אם אתם שכירים ושילמתם מס הכנסה כחוק במשך כל השנה, ייתכן כי מס הכנסה חייב לכם כסף ואתם זכאים להחזרי מס. החזרי המס מגיעים לכם במצבים שבהם שילמתם סכומי כסף גבוהים יותר מנדרש מסיבות שונות כמו נקודות זיכוי שלא מומשו, הטבות והנחות שלא ידעתם עליהן בעת תשלום המס, בשל תקנות חדשות ועוד.
קרא עוד
"דוחכל עצמאי, כל בעל מניות בחברה פרטית, כל בעל נכסי נדל"ן ועוד חייבים להגיש בסוף שנת המס דו"ח לרשויות המס. על בסיס הדו"ח המוגש קובע פקיד השומה את שיעור מס הכנסה שעל מגיש הדו"ח לשלם.
בשנים האחרונות מילוי הדו"ח השנתי נעשה מורכב יותר, ולכן חשוב להיעזר ברואה חשבון מקצועי הן בהכנת הדו"ח והן בהגשתו.
כתיבה נכונה ומקצועית של הדו"ח תעמוד בכל דרישות החוק, תכלול את כל המרכיבים הנדרשים, תביא למיצוי מלא של כל ההוצאות המוכרות והזכויות שלכם ותמקסם את  הרווחים שלכם.

קרא עוד
"דמידמי לידה הם כספים המשולמים כגמלה מחליפת שכר לאישה עובדת אשר יצאה לחופשת לידה. מטרת דמי הלידה היא לפצות את האישה היולדת על היעדר הכנסה בתקופה שבה היא אינה עובדת עקב הלידה.

מי זכאי לדמי לידה?
קרא עוד
"הפרשותהפרשות סוציאליות הן הפרשות מהשכר, הפרשות המבטיחות את התנאים הסוציאליים של העובד כמו הפרשות לקרן פנסיה, קרן השתלמות, קצבה או במקרה של אובדן כושר עבודה ועוד. אך בעוד שהשכירים מקבלים כדבר המובן מאליו את התנאים הסוציאליים מאחר הפרשות אלו חלות על המעביד, העובד העצמאי הוא המעביד של עצמו, ולכן הוא חייב לדאוג לתנאיו הסוציאליים בעצמו. 
קרא עוד
"איךבעלי עסקים רבים מתלוננים על גובה המיסים שהם נדרשים לשלם לרשויות המס השונות. לכאורה נראה שאין ברירה מאחר והחוק מחייב לשלם מס על כל הכנסה, אך החדשות הטובות הן שיש מספר דרכים חוקיות שיאפשרו להקטין בדרך חוקית את תשלומי המס.

רגע לפני שאתם מחפשים דרך להקטין את גובה המס, ארבעה מושגים שחשוב להכיר:

זכותו של כל נישום היא לתכנן את עסקיו ואת ההתנהלות הפיננסית כך שיקטינו את חבות המס, אך בתנאי שהפעולה אינה מנוגדת לדפוסים המקובלים כפי שקבע המחוקק.

קרא עוד
"הצהרתהצהרת הון היא הדרך של רשויות המס לעקוב אחרי הצמיחה הפיננסית של העובדים העצמאיים. כאשר אדם מתחיל להיות עצמאי, עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה, מבקשת רשות המיסים לדעת מה מצבו הכלכלי כרגע באמצעות דו"ח שבו הוא מצהיר על הונו האישי. מכאן ואילך ממשיכה רשות המס לעקוב אחרי העצמאי והיא עתידה לבקש ממנו גם בשנים הבאות למלא הצהרת הון נוספת בכל מועד שייראה לה מתאים.

קרא עוד
"חשבונית העולם עבר לקדמה טכנולוגית, כולם כבר מחוברים באופן קבוע לטלפון החכם, כולם נהנים מיתרונות הסחר הדיגיטלי, כולם מתכתבים בוואצ אפ ומנהלים קשרי חברות דרך הפייסבוק, אז למה שלא תעברו להשתמש גם בחשבונית הדיגיטלית? החל משנת 2004 החשבונית הדיגיטלית מאושרת על ידי רשויות המס וקבילה מבחינה חוקית. גם אם אתם עסק קטן, השימוש בחשבוניות מנייר נראה אנכרוניסטי ומיושן ופוגע בתדמית שלכם כבית עסק עדכני וחדשני. אז אם עדיין לא עברתם לחשבונית דיגיטלית,  כל היתרונות של החשבונית הדיגיטלית ודאי יצליחו לשכנע להצטרף אל מאות אלפי בעלי העסקים אשר כבר משתמשים בחשבוניות הדיגיטליות.

קרא עוד
"מהבכל עסק, חברה או ארגון מתבצעת פעילות כלכלית, תנועות של הכנסה או הוצאת כסף.  הנהלת החשבונות מבצעת רישום מדויק של  כל התנועות הכספיות בעסק, של הרווחים, של הכסף המצטבר בבית העסק, ביצוע של תשלומים לגורמים שונים והיא האחראית שההתנהלות הכלכלית של העסק מתנהלת בצורה תקינה בהתאם לחוקים ולתקנות שקבע המחוקק.
קרא עוד
"מהשכירים רבים חולים לעבוד כעצמאיים, להיות אדון לעצמם, לעבוד בלי בוס על הראש, להרוויח כסף גדול ולטפס לפסגת ההצלחה. אך לצד החופש והשחרור, דרכו של העצמאי אינה קלה כפי שזה נראה מבחוץ. אומנם, יש עצמאים אשר מצליחים בעסקים, אך המעמסה והאחריות המוטלות על כתפיהם גבוהות ועצמאיים רבים קורסים תחת הנטל. 

קרא עוד
"ניהול בשנים האחרונות חל גידול משמעותי במספר בעלי העסקים הבוחרים בפתיחת עסק בבית פרטי ולא בכדי. הפעלת עסק מהבית נראה כמו חלום נפלא עבור אנשים רבים, לקום מתי שבא לך, להימנע מנסיעות ארוכות ומעמידה בפקקים בדרך אל העבודה ובחזרה ממנה, לעבוד בשעות נוחות ולחסוך כסף רב. אך האם הפעלת עסק מהבית היא באמת חלום נפלא כמו שזה נשמע? אז כמו כל דבר לניהול עסק מהבית יש יתרונות וחסרונות שחשוב להיות מודעים אליהם רגע לפני שאנחנו בוחרים להפעיל את העסק מהבית.

קרא עוד
 בעוד שהעסקת בני זוג או בני משפחה במגזר הציבורי מדיפה ריח רע, ריח של נפוטיזם, במגזר הפרטי לא מתביישים בהעסקת בני זוג, להפך, העסקת בני הזוג או בני המשפחה משדרת תדמית של עסק משפחתי, תדמית האהודה על עובדי החברה ועל הלקוחות שלה.
רשויות מס הכנסה מסתכלים על העסקת בן זוג בעסק בעיניים אחרות, לשיטתם, במקרים רבים העסקת בני הזוג היא העסקה פיקטיבית ונועדה רק כדי להפחית את חבות המס של בית העסק.

קרא עוד
"פתיחתחברה בע"מ זו צורת התאגדות של אנשים למען מטרה משותפת, בדרך כלל לעשיית רווחים. רעיון החברה הוא רעיון קדום שנוצר במטרה לעודד אנשים לבנות עסקים בדרך של הפחתת סיכונים. 
קרא עוד
"צריכים אחת למספר שנים נדרש כל עצמאי למלא הצהרת הון. הצהרת ההון משמשת כלי בידי פקידי מס הכנסה לבדיקת אמיתות הדיווחים השנתיים של העצמאיים ולמעקב אחרי הכנסותיהם במטרה לוודא כי הם לא העלימו הכנסות.  פקיד השומה עורך השוואות בין הצהרות ההון השונות וכאשר הוא מגלה "הפרשי הון" או חוסר התאמה בהכנסות או במקורות לגידול ההון בתקופה הנבדקת הוא מבקש הסברים.

קרא עוד
"רוציםליסינג או השכרת רכב אלו שני מודלים עסקיים לקבלה של רכב חדש לשימוש לתקופה מוגבלת. אין מי שיחלוק על העובדה כי רוב האנשים זקוקים לרכב משלהם כדי להתנייד בקלות ובמהירות ממקום למקום. דרך אחת להשיג רכב היא לקנות רכב מהיבואן במחיר מלא, אך זהו לא הפתרון היחיד, אפשר לשכור רכב או לקבל רכב בליסינג.
קרא עוד
תזרים מזומנים זהו דוח המשקף את תנועת כל המזומנים של העסק.
ניהול תזרים מזומנים הוא ניהול הפער בין הכסף אותו עסק אמור לקבל מלקוחותיו, לבין הכסף אותו הוא חייב לשלם לספקיו.

חשוב להדגיש כי המזומנים הם המשאב העיקרי לניהול התקין של העסק.
מחסור במזומנים עלול לפגוע בתפעול השוטף של העסק ולאי יכולת לעמוד בתשלומים.
למעשה, התזרים משקף את הנזילות של העסק. 
"תזרים
קרא עוד
חברה בע"מ היא ארגון בעל ישות משפטית המוקם במטרה לאגד אנשים למען מטרה משותפת, לרוב לשם הפקת רווחים כספיים.
רוב החברות מאוגדות בדרך שבה בעלי החברה נהנים מאחריות מוגבלת, כלומר חברות בע"מ.
הרעיון של חברה בע"מ הוא שהחברה היא גוף משפטי נפרד מבעליו.
"יתרונות
קרא עוד

×
התחבר
חזור
תודה שנרשמת למערכת MyInvoice. נשלך אליך מייל לאימות כתובת הדואר האלקטרוני. על מנת לסיים את ההרשמה יש ללחוץ על הלינק במייל.
נשלח אליך מייל לאישור כתובת הדואר האלקטרוני למייל יש להכנס למייל ולאמת את כתובתך
שכחת סיסמא? הרשמה התחבר